Rolety zewnętrzne

Logo Aluprof
Ochrona przed hałasem
Ochrona przed zimnem
Ochrona przed słońcem
Ochrona przed włamaniem
Ochrona przed przegrzaniem

SYSTEMY ROLET PODTYNKOWYCH

Rolety zewnętrzne zbudowane na bazie systemu podtynkowego przeznaczone są do stosowania głównie w nowo budowanych domach. Wcześniejsze zaplanowanie tego typu rozwiązania oraz sposobu ich montażu jeszcze na etapie projektowania budynku pozwala na efektywniejsze wykorzystanie ich walorów estetycznych i funkcjonalnych. Rolety zewnętrzne podtynkowe zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję drzwi i okien, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego domu. Rolety podtynkowe doskonale wpasowują się w elewację stanowiąc jej integralną część.

Wysoka jakość oraz trwałość rolet zagwarantowana jest dzięki powłokom kolorystycznych wykonanym metodą lakierowania proszkowego. Duży wybór kolorów zapewnia zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Sterowanie roletami w zależności od potrzeb klientów może odbywać się:

  • ręcznie,
  • napęd elektryczny sterowany za pomocą nadajnika naściennego
  • napęd elektryczny sterowany za pomocą pilota, 
  • napęd elektryczny sterowany za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.

System rolet podtynkowych oferuje również wersję z siatką przeciw insektom, która umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz domu.

SYSTEMY ROLET ADAPTACYJNYCH

Rolety zewnętrzne w systemie adaptacyjnym zostały zaprojektowane z myślą o instalacji w domach już istniejących. Jedną z głównych zalet tego rozwiązania  jest brak ingerencji w obecny stan budynku, gdyż nie wymagają one specjalnych przygotowań pod montaż i nie są zintegrowane z oknem lub drzwiami. Dzięki temu decyzję o montażu rolet adaptacyjnych możemy podjąć w dowolnym momencie.

Rozwiązania te mogą być montowane we wnęce okiennej lub bezpośrednio na ścianie. Zwłaszcza ten ostatni sposób pozwala na uzyskanie lepszych parametrów akustycznych. W systemach rolet adaptacyjnych istnieje możliwość zastosowanie pracującej niezależnie moskitiery, która zabezpiecza dodatkowo wnętrze budynku przed insektami, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu światła i powietrza.