Oferta na Okna Białystok

Nie ma wątpliwości, że okna są jednymi z najważniejszych elementów elewacji każdego domu lub mieszkania. Muszą spełniać jednocześnie wiele skomplikowanych funkcji. Przede wszystkim, ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz dostarczenia odpowiedniego światła do wnętrza domu. Okna powinny również zapewniać mieszkańcom ochronę latem przed przegrzaniem budynku, a zimą przed wychłodzeniem. Wybierając okna do domu należy zawrócić uwagę na parametry techniczne poszczególnych produktów. W tym celu podzieliliśmy oferowane okna na rodzaje. Wybierz najlepsze okna pcv energooszczędne do swojego domu.

Na co zwrócić uwagę wybierając okna?

Wybierając okna pcv należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Najważniejsze parametry przy wyborze dobrych okien pcv to:

  • Bezpieczeństwo – Okna bezpieczne chronią przed włamaniem, powinny być wyposażone w okucia antywłamaniowe o klasie RC1 lub RC2, szyby antywłamaniowe zrobione z minimum dwóch tafli szkła połączonych specjalistyczną folią oraz klamki z zamkiem otwierane przy pomocy klucza.
  • Termika – Okna ciepłe to takie w których współczynnik Uw jest poniżej 0,9 zgodnie z wytycznymi od 2021 roku. Im niższy współczynnik przenikania ciepła tym okno jest cieplejsze. W naszej ofercie można znaleźć okna o różnym stopniu termoizolacyjności. 
  • Cisza – Okna dźwiękoszczelne to takie które tłumią większość hałasów zewnętrznych. W mieście oraz w pobliżu ruchliwych dróg zalecamy wybór okien o współczynniku powyżej 41dB. Im wyższy jest współczynnik tym więcej hałasów tłumi okno. Kupując okna dźwiękochłonne decydujemy się na gwarancję ciszy i spokoju.
  • Wodoszczelność – Parametr ten określa stopień, przy jakim obciążeniu wiatrem w czasie opadów deszczu, nastąpi przenikanie wody do wnętrza okna. Norma PN EN 14351-1:2006 ustala aż 10 klas wodoszczelności okien od 1A do klasy 9A oraz klasę Exxx. Odpowiednie oznaczenia okien stosowane są w zależności od poziomu ciśnienia, do którego okno zachowuje całkowitą szczelność na wodę opadową.

Wszystkie oferowane przez naszą firmę okna posiadają nowoczesne okucia Roto NX, charakteryzujące się między innymi udźwigiem zawiasu 130 kg w standardzie.

Okucia Roto NX

okna Salamander logo

Okna bluENERGY to najnowsze osiągnięcie firmy Abakus. Innowacyjna technologia pozwoliła producentowi na uzyskanie najlepszych parametrów ochrony cieplnej -to dlatego produkowane przez Abakus okna spełniają wymogi narzucane przez surowe standardy budownictwa pasywnego.

okna Salamander logo

Okna ABAKUS Energy zagwarantują satysfakcję każdemu, kto pragnie stolarki solidnej, ciepłej i eleganckiej. Połączenie 5- cio komorowych profili uznanej marki Brügmann, oraz pakietów szybowych o doskonałym współczynniku izolacyjności termicznej na poziomie od Ug=0,5W/m²K.

okna Vek Logo

Okna VEKA softline 82 to wielokomorowa geometria komór w profilu ramy i profilu skrzydła oraz głębokości zabudowy 82 mm, zapewniający bardzo dobrą efektywność energetyczną na wysokim poziomie (zakres od domu energooszczędnego po dom pasywny). 

Logo Aluprof

Okna aluminiowe zbudowane na profilach firmy Aluprof. Wejdź i zobacz więcej systemów aluminiowych z których produkowane są okna energooszczędne oraz pasywne.

[Głosów: 72 Średnia: 5]