Okno przesuwne balkonowe

Standardowy system okuć okien przesuwnych Roto Patio S do profili z drewna, PVC i aluminium pozwala na wykonanie dużych okien i drzwi balkonowych o masie skrzydeł do 160 kg. Wychodzi to naprzeciw upodobaniom klientów, stosujących coraz większe drzwi balkonowe przesuwne – także w indywidualnym budownictwie mieszkaniowym. Okucie spełnia poza tym wymogi rozporządzenia w zakresie oszczędności energii i ciepła w odniesieniu do ciężkich skrzydeł z odpowiednimi szybami.

Bezkolizyjne otwieranie z okuciami uchylno-przesuwnymi zamiast rozwiernych pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni wnętrza, ponieważ otwarte skrzydła nie wchodzą do pomieszczenia. Nawet duże i ciężkie elementy uchylno-przesuwne dają się lekko uchylić i przesunąć na bok.
Drzwi balkonowe przesuwne to różnie rozwiązania oraz wyposażenie. W zależności od opcji dzielimy je na systemy ręczne oraz automatyczne. Alternatywnym rozwiązaniem są systemy podnoszono przesuwne HST.

okno przesuwne

Drzwi uchylno-przesuwne stwarzają komfortowe wyjście na taras, balkon, przejście do ogrodu zimowego lub przeszklonych przybudówek. W mniejszym rozmiarze – jako uchylno-przesuwne okno – rozwiązanie to znakomicie zdaje egzamin w kuchni, w pokoju pracy czy też w biurze.

drzwi balkonowe przesuwne roto

Przeznaczone do

 • systemów uchylno-przesuwnych z profili drewnianych i PVC
  Patio 100 S:
  – masa skrzydła do 100 kg
  – szerokość skrzydła na wrębie 600-1250 mm
  – wysokość skrzydła na wrębie 600-2350 mm
  Patio 160 S:
  – masa skrzydła do 160 kg
  – szerokość skrzydła na wrębie 600-1650 mm
  – wysokość skrzydła na wrębie 600-2700 mm
 • systemów uchylno-przesuwnych z profili aluminiowych:
  – masa skrzydła do 150 kg
  – szerokość skrzydła na wrębie 630-1680 mm
  – wysokość skrzydła na wrębie 930-2330 mm

Patio PS to Komfortowe okucie do okien przesuwnych

Drzwi balkonowe przesuwne zbudowane o nowy system okuć Roto o wysokości skrzydła do 2,35 m i masie do 160 kg. Podczas otwierania nie dochodzi do uchylenia skrzydła – ale następuje jego równoległe odstawienie, a następnie przesunięcie na bok. Ponieważ Patio PS nie zabiera podczas otwierania miejsca w pomieszczeniu jest idealnym rozwiązaniem do przesuwnych drzwi balkonowych i tarasowych. Roto Patio PS jest optymalnym okuciem dla każdego, kto stawia wysokie wymogi w zakresie komfortu obsługi, bezpieczeństwa i funkcjonalności oraz przywiązuje duże znaczenie do estetyki.

Praktyczne funkcje, atrakcyjny design drzwi balkonowych przesuwnych

Naturalna wymiana powietrza i bezpieczeństwo w standardzie: mikrowentylacja Roto Patio PS przyczynia się do zdrowego klimatu mieszkania oraz przeciwdziała tworzeniu się grzyba i przegrzewaniu pomieszczeń latem. Dopasowane do geometrii profilu zaczepy do mikrowentylacji wspomagają wymianę powietrza: wystarczy przekręcić klamkę o 180°! Okucie w wersji standard (RC1) wyposażone jest w cztery zaczepy do mikrowentylacji: gwarantują one dobrą wentylację na całym obwodzie skrzydła. Klasę odporności RC2 – zarówno zamkniętego jak i rozszczelnionego skrzydła – uzyskuje się poprzez zastosowanie większej liczby zaczepów. W przeciwieństwie do uchylonego skrzydła pozycja mikrowentylacyjna w Patio PS jest niemal niewidoczna od zewnątrz, co dodatkowo zwiększa ochronę przeciwwłamaniową.

drzwi balkonowe uchylno przesuwne roto