Do montażu warstwowego w licu muru stosujemy taśmy paroszczelne od wewnątrz oraz paroprzepuszczalne od zewnątrz firmy SOUDAL. Jeśli weźmiemy pod uwagę montaż pasywny w warstwie ocieplenia wykonujemy go na kotwach stalowych przygotowanych indywidualnie pod każde zamówienie okien. Kotwy oraz ceowniki są w ocynku, dodatkowo całe okno jest wyizolowane fartuchem EPDM od zewnątrz który jest doklejany do ściany na klej firmy ILLBRUCK CT113, oraz dodatkowo na połączeniach stosujemy klej fasadowy OT015 w celu maksymalnego uszczelnienia okna. Dodatkowo jeśli mur jest trójwarstwowy dokładamy taśmę rozprężną miedzy okno a klinkier. Jeżeli przed montażem okien mamy już wykonaną elewację z wełny oraz klinkieru wtedy stosujemy taśmę paroszczelną od wewnątrz, wypełniamy wszystkie szczeliny między oknem a ociepleniem pianą poliuretanową, oraz od zewnątrz zakładamy taśmę rozprężną.

Folia Illbruck triocieply montaz folia illbruck duo

Illbruck ME500 to folia okienna Duo składa się z odpornej na rozdarcie włókniny z folią z kopolimeru polietylowego. Folia posiada dodatkową zakładkę uwalniającą się w trakcie ruchu termicznego okna. Mocowanie na ścianie odbywa się poprzez przyklejenie pasem butylowym, klejenie przy pomocy pasty do klejenia taśm okiennych illbruck lub przez osadzenie brzegu taśmy wykończonej siatką podtynkową z tworzywa w świeżej zaprawie tynkarskiej.

Przykłady montażu ciepłego okien na taśmach Illbruck TRIO

 

Taśma paropszepuszczalna Soudalcieply montaz tasma parapszepuszczalna soudal

Elastyczna taśma paroprzepuszcalna o doskonałej przyczepności do większości materiałów budowlanych, w tym do szkła akrylowego i poliwęglanów. Umożliwia dyfuzję pary wodnej od wewnątrz i zabezpiecza przed działaniem deszczu. Dwustronny pasek klejący i ścieżka butylu umożliwiają przyklejenie taśmy zarówno do ościeżnicy, jak i ściany. Poprzecznie rozciągliwa i elastyczna – przejmuje ruchy budowli. Daje się malować lub tynkować.

Właściwości: bardzo dobra przyczepność do większości materiałów budowlanych do uszczelnień paroprzepuszczalnych Umożliwia dyfuzję pary wodnej Zabezpiecza przed działaniem deszczu Włókninę z tworzywa sztucznego można malować lub tynkować.

Zastosowanie: uszczelnienia paroprzepuszczalne złączy okiennych od zewnątrz.

Taśma paroszczelna Soudal

cieply montaz tasma paroszczelna soudal

Charakterystyka: Elastyczna taśma paroszczelna o doskonałej przyczepności do większości materiałów budowlanych, w tym do szkła akrylowego i poliwęglanów. Doskonałe zabezpieczenie antydyfuzyjne dla gazów i pary wodnej. Dwustronny pasek klejący i ścieżka butylu umożliwiają przyklejenie taśmy zarówno do ościeżnicy, jak i ściany. Poprzecznie rozciągliwa i elastyczna – przejmuje ruchy budowli. Daje się malować lub tynkować.
Zastosowanie: Uszczelnienia paroizolacyjne złączy okiennych od wewnątrz pomieszczenia.

Przykłady montażu ciepłego okien na taśmach paroszczelnych i paroprzepuszczalnych SOUDAL

 

Ciepły montaż okien w warstwie ocieplenia

Przykład montażu w warstwie ocieplenia prezentujemy na poniższych fotografiach.

[Głosów: 51 Średnia: 5]