Rolety zewnętrzne

Logo Aluprof
Ochrona przed hałasem
Ochrona przed zimnem
Ochrona przed słońcem
Ochrona przed włamaniem
Ochrona przed przegrzaniem

SYSTEMY ROLET PODTYNKOWYCH

Rolety zewnętrzne zbudowane na bazie systemu podtynkowego przeznaczone są do stosowania głównie w nowo budowanych domach. Wcześniejsze zaplanowanie tego typu rozwiązania oraz sposobu ich montażu jeszcze na etapie projektowania budynku pozwala na efektywniejsze wykorzystanie ich walorów estetycznych i funkcjonalnych. Rolety zewnętrzne podtynkowe zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję drzwi i okien, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego domu. Rolety podtynkowe doskonale wpasowują się w elewację stanowiąc jej integralną część.

Wysoka jakość oraz trwałość rolet zagwarantowana jest dzięki powłokom kolorystycznych wykonanym metodą lakierowania proszkowego. Duży wybór kolorów zapewnia zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Sterowanie roletami w zależności od potrzeb klientów może odbywać się:

  • ręcznie,
  • napęd elektryczny sterowany za pomocą nadajnika naściennego
  • napęd elektryczny sterowany za pomocą pilota, 
  • napęd elektryczny sterowany za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.

System rolet podtynkowych oferuje również wersję z siatką przeciw insektom, która umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz domu.

Dlaczego warto wybrać nasze rolety zewnętrzne?

  1. Ochrona przed słońcem i ciepłem: Nasze rolety skutecznie blokują promienie słoneczne, zapewniając przyjemny chłód nawet w najgorętsze dni. Dzięki nim Twój dom stanie się oazą spokoju i relaksu.
  2. Oszczędność energii: Zewnętrzne rolety pomagają utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniach, co przekłada się na mniejsze zużycie energii na klimatyzację latem i ogrzewanie zimą.
  3. Izolacja akustyczna: Ciesz się ciszą i spokojem w swoim domu! Nasze rolety skutecznie redukują hałas z zewnątrz, tworząc idealne warunki do odpoczynku i pracy.
  4. Bezpieczeństwo i prywatność: Solidna konstrukcja naszych rolet zwiększa bezpieczeństwo Twojego domu, utrudniając włamania. Dodatkowo, zapewniają pełną prywatność, chroniąc Cię przed niepożądanymi spojrzeniami.
  5. Elegancki design: Nasze rolety dostępne są w szerokiej gamie kolorów i stylów, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do wyglądu swojego domu. Elegancki design podkreśli charakter Twojej posesji.
  6. Łatwa obsługa i montaż: Intuicyjny system sterowania oraz szybki i prosty montaż sprawią, że od razu będziesz mógł cieszyć się wszystkimi zaletami naszych rolet.

SYSTEMY ROLET ADAPTACYJNYCH

Rolety zewnętrzne w systemie adaptacyjnym zostały zaprojektowane z myślą o instalacji w domach już istniejących. Jedną z głównych zalet tego rozwiązania  jest brak ingerencji w obecny stan budynku, gdyż nie wymagają one specjalnych przygotowań pod montaż i nie są zintegrowane z oknem lub drzwiami. Dzięki temu decyzję o montażu rolet adaptacyjnych możemy podjąć w dowolnym momencie.

Rozwiązania te mogą być montowane we wnęce okiennej lub bezpośrednio na ścianie. Zwłaszcza ten ostatni sposób pozwala na uzyskanie lepszych parametrów akustycznych. W systemach rolet adaptacyjnych istnieje możliwość zastosowanie pracującej niezależnie moskitiery, która zabezpiecza dodatkowo wnętrze budynku przed insektami, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu światła i powietrza.